رد کردن لینک ها

روزهای یو ایکس توکیو چگونه می‌گذرند

همین ابتدا باید برای شما بنویسم اگر در مورد روزهای یو ایکس توکیو در هرکجای دیگری چیزی دیده‌اید بدانید که هنوز این رویداد برگزار نشده و به این زودی هم برگزار نمی‌شود. تمام وب‌سایت‌هایی که از یو ایکس توکیو نوشته‌اند گفته‌اند که این رویداد سه‌ روزه از ۲۶ تا ۲۸ مارچ است، ولی خب این‌طور نیست. این یادداشت از مجله یو ایکس رایتینگ با این هدف نوشته شده که اول از روزهای یو ایکس توکیو بگوید و بعد از زمان و مکان برگزاری آن، پس با معرفی UX Days Tokyo شروع کنیم.

روزهای یو ایکس رایتینگ توکیو

هدف اصلی این رویداد آشنایی طراحان و نویسندگان تجربه کاربری با شکل‌های تازه‌تری از تفکر طراحی‌ست و در ادامه تبدیل کردن مخاطبان روزهای یو ایکس توکیو به یک جامعه‌ و این اتفاقی بود که در نخستین دوره‌ی برگزاری و در سال ۲۰۲۰ به خوبی رخ داد. آدم‌های بسیاری آمدند و در کنفرانس و بعد از آن کارگاه‌های مختلف شرکت کردند و قرار بود برای ۲۰۲۱ هم این اتفاق تکرار شود، اما مثل اتفاق‌های دیگر کرونا ماجرا را تغییر داد.

روزهای یو ایکس توکیو که تمرکزش را بر ایجاد یک جامعه یو ایکس قرار داده بود تلاش داشت رویداد را به صورت حضوری برگزار کند اما سخت‌گیری‌های اجتماعی تا به امروز مانع از آن شده و مجبور شده‌اند همه‌چیز را برای ۶ ماه به تاخیر بیندازند. و خب طبیعتا در این پاراگراف سوم کارمان برای اطلاع‌رسانی تمام می‌شود و دلیلی ندارد حرف بیش‌تری بزنیم اما خب این تمام ماجرا نیست.این یادداشت هم شبیه به یو ایکس استانبول و دیگر رویدادهایی که در مجله یوایکس رایتینگ نوشته می‌شود قرار نیست تنها جنبه‌ی اطلاع رسانی داشته باشد. ما به عنوان اولین نسل از متخصصان یو ایکس می‌دانیم که هنوز چیزهای زیادی برای یادگرفتن، ساختن و تعریف کردن وجود دارد و با تعامل و نگاه کردن به آنچه در جهان در جریان است می‌توانیم چرخ را از اول اختراع نکنیم. پس بیایید بررسی کنیم که سرفصل‌ها و سخنرانان چه کسانی خواهند بود و قرار است در مورد چه موضوعاتی صحبت کنند.

سخنرانان و موضوعات

خانم اوا لوتا لام به عنوان یو ایکس دیزاینر از قدرت تفکر تصویری می‌گوید و این که با وجود دسترسی بسیار به تصاویر، چه‌قدر در بیان موضوعات‌مان کم از آن‌ها استفاده می‌کنیم. ما هر روز صدها تصویر می‌بینیم و هر کدام‌مان متخصص دریافت معنی از این تصاویریم، ولی این مسیر را برعکس نمی‌توانیم طی کنیم. می‌توانیم در مورد چیزی که می‌خواهیم ساعت‌ها حرف بزنیم و بنویسیم اما قادر نیستیم برای توضیح موضوع مورد نظرمان یک تصویر ساده رسم کنیم.

آقای لوک روبلوسکی به عنوان یکی از راهبران محصولات گوگل از ضرورت نگاه کانونی به کاربر در میان کمپانی‌ها صحبت می‌کند.

آقای مارک استیکدورن به عنوان طراح سرویس/خدمات از تفاوت میان تئوری و استفاده از طراحی سرویس برای مخاطب صحبت می‌کند.

خانم لارا یاروْ به عنوان طراح تجربه کاربر از اهمیت فهمیدن و فهماندن می‌گوید. لارا قرار است در صحبتی که می‌کند برای آدم‌ها توضیح دهد چه فاصله‌های زیادی در دریافت آدم‌ها نسبت به یکدیگر وجود دارد و هرچه ما بیش‌تر این را درک کنیم بهتر می‌توانید از آن‌ها سوال کنیم و برای‌شان تست طراحی کنیم.

خانم مولی نوریس واکر به عنوان طراح محصول از ضرورت واقع‌بینی در مورد محصول صحبت می‌کند و توضیح می‌دهد که واقع‌بینی، نه امید بیهوده داشتن به موفقیت است و نه ترس از شکست خوردن، هیچ محصول موفقی یک روزه طراحی نمی‌شود و در مسیر طراحی و بهبود نباید از غول‌های بزرگ بازار ترسید.

آقای اسکات کوبی هم به عنوان آخرین سخنران از یو ایکس رایتینگ صحبت می‌کند و این که طراحی محتوا برای اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها کاری ناممکن به نظر می‌رسد، نتیجه‌ی تمام جست و جوها راه‌نمایی‌هایی عمومی‌ست و نکته‌هایی چون شفاف بنویس، کوتاه بنویس و مانند این‌هاست و کسی نمی‌گوید چه بنویس.

زمان دقیق برگزاری

هنوز روی وب‌سایت روزهای یو ایکس توکیو خبری از زمان دقیق برگزاری نیست و تنها نوشته شده که تا سپتامبر ۲۰۲۱ این رویداد به تعویق افتاده است. نگران نباشید، به محض آپدیت زمان و احتمالا موضوعات این رویداد این مطلب را به‌روزرسانی خواهیم کرد.

+ آخرین نوشته‌های این نویسنده

من در خلاصه‌ترین شکل ممکن می‌دانم که چگونه باید بنویسم. می‌دانم چه‌طور چیزی که نمی‌دانم را بفهمم، بررسی کنم، پیچیده‌گی را ساده کنم و مخاطب را به آنچه می‌خواهد نزدیک و نزدیک‌تر کنم.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
این را برای یک دوست بفرست