رد کردن لینک ها

کنفرانس یو ایکس ادوبی و دیگر هیچ

دیده‌اید بعضی چیزها آنقدر خوب‌اند که چند لحظه‌ای باید صبر کرد تا درک کنیم چه اتفاقی افتاده؟ کنفرانس یو ایکس ادوبی هم برای من یکی از این اتفاق‌های بسیار خوب بود و فکر کردم همه‌مان می‌توانیم در کنفرانس یو ایکس ادوبی شرکت کنیم.

پس با این نوشته همراه باشید تا بیشتر برای‌تان تعریف کنم و اگر هم عجله دارید مستقیم و از اینجا بروید برای ثبت‌نام.

کنفرانس یو ایکس ادوبی چیست؟

فکر می‌کنم حسام در مورد ابزارهای مختلفی که طراحان تجربه کاربر و تجربه‌نویس‌ها به وسیلۀ آن‌ها با هم کار می‌کنند نوشته باشد و اگر هم آن یادداشت مفید را نخوانده‌اید حتما نام Adobe XD را شنیده‌اید.

آن را هم نشنیده باشید ادوبی آنقدر نرم‌افزار دارد که ناممکن به نظر می‌رسد چیزی از آن ندانید و حالا ادوبی قرار است یک کنفرانس بسیار بزرگ در مورد طراحی تجربه کاربر داشته باشد. می‌گویم بزرگ چون بیش از ۴۵۰ رویداد مختلف قرار است در آن شکل بگیرد.

کِی، کجا و چگونه در رویداد ادوبی شرکت کنیم؟

برای ثبت نام در کنفرانس یو ایکس ادوبی از این صفحه و این لینک می‌توانید شروع کنید. من با یک ایمیل تازه ثبت نام کردم و بدون این که به دنبال ایران بگردم ترجیح دادم کشورم را ایران انتخاب نکنم اما اطلاعات دیگری هم برای ثبتِ نام نیاز است که در فرم‌های مشابه کم‌تر به آن‌ها برخورد می‌کنید و مربوط است به آنچه انجام می‌دهید و میزان اشراف‌تان، و من بر خلاف محل زندگی‌ام، آن‌ها را دقیق و درست پاسخ دادم.

ثبت‌نام ادوبی نیاز به تأیید ایمیل ندارد اما بعد از آن تازه متوجه وسعتِ ماجرا می‌شوید. ۴۵۸ عنوان مختلف وجود دارد که شما در خلال این سه روز هر چندتای‌شان را که بتوانید می‌توانید انتخاب کنید و شرکت کنید.

به‌نظرم مهم‌ترین تکۀ ماجرا همین جاست و برای انتخاب آنچه می‌خواهید تجربه کنید باید زمان صرف کنید تا بیشترین استفادۀ ممکن را از کنفرانس یو ایکس ادوبی ببرید.

زمان اولین پیچیدگی‌ای است که ادوبی و شما برای برگزاری با آن روبه‌رو هستید و به همین دلیل شما با انتخاب منطقه‌ای که به لحاظ زمانی به شما نزدیک‌تر است ساعتِ منطقی‌تری را پیش از آشنایی با بخش‌های مختلف انتخاب کنید.

با این کار انتخاب‌ها به طرز چشم‌گیری محدود می‌شود و حالا وقت آن است که نوع کسب‌وکاری که در آن فعالیت می‌کنید، محصول، صنعت و … را انتخاب کنید تا به مفیدترین محتوای موجود و متناسب با خودتان برسید.

این رویداد قرار است از ۲۷ تا ۲۹ اپریل برگزار شود که می‌شود ۷ تا ۹ اردیبهشتِ خودمان اما در نظر داشته باشید که به دلیل گستردگی جغرافیایی و اختلاف ساعت می‌تواند برای کسی که بخواهد برنامه‌ای بیرون منطقۀ زمانی‌اش انتخاب کند بیشتر طول می‌کشد.

سخنرانان رویداد ادوبی

دن لوی Dan Levy قرار است چهرۀ سلبریتی این رویداد باشد و بعد از او مدیر عامل ادوبی شانتانو ناراین Shantanu Narayen، آلبرت بورلا Albert Bourla مدیر عامل فایزر و بسیاری نام بزرگ دیگر قرار است پی در پی صحبت کنند که مهم‌ترین‌ها برای من راجش سوبرامانیام Rajesh Subramaniam مدیر عملیات فدکس و ریچل بوتسمن Rachel Botsman متخصص اعتماد است.

نوشتن از تمام صحبت‌کنندگان در رویداد ادوبی تقریباً ناممکن است، به این دلیل که نزدیک به ۵۰۰ نفر سخنران مختلف وجود دارد که نمی‌شود در مورد همه‌شان نوشت و خود ادوبی هم این کار را نکرده است. در اینجا می‌توانید نام، سمت و مجموعه‌ای که هر سخنران در آن فعالیت می‌کند را ببینید.

حرف آخر

این آخر باید بگویم خوشحالم که شما هم احتمالاً قرار است در کنفرانس یو ایکس ادوبی شرکت کنید و اگر چیزی خواستید در مورد آن در خانه تجربه نویسی بنویسید می‌توانید به ما ایمیل بزنید. ما هر چه به دستمان برسد را به‌دقت می‌خوانیم و از بیشتر شدن استقبال می‌کنیم.

مجله تخصصی یوایکس رایتینگ

در مجله یوایکس رایتینگ مطالب متنوعی دربارۀ نویسندگی تجربه کاربر و ابزار و روش‌های کار ux writing بخوانید:

+ آخرین نوشته‌های این نویسنده

من در خلاصه‌ترین شکل ممکن می‌دانم که چگونه باید بنویسم. می‌دانم چه‌طور چیزی که نمی‌دانم را بفهمم، بررسی کنم، پیچیده‌گی را ساده کنم و مخاطب را به آنچه می‌خواهد نزدیک و نزدیک‌تر کنم.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
این را برای یک دوست بفرست