رد کردن لینک ها

از گواهینامه UX گوگل جا نمانید! فرصت یادگیری و کسب موقعیت شغلی در امریکا

گواهینامه UX گوگل به نظر بسیار هیجان‌انگیز می‌رسد، نه؟ امروز با این که اول فروردین بود اما داشتیم فکر می‌کردیم چه چیزهایی هست که باید به خانه یو ایکس رایتینگ اضافه کنیم و برخوردیم به خبر برگزاری یک دوره شش ماهه‌ توسط گوگل که به نظرمان برای کسانی که به طراحی تجربه کاربر علاقه‌مند هستند خوشحال‌کننده باشد:

دوره‌ای برای دریافت گواهینامه UX گوگل. دوره‌ی فوق را گوگل دارد روی کورسرا برگزار می‌کند و در این نوشته خواهید خواند که در این دوره چه می‌گذرد.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

سطح شروع برای دوره UX گوگل ابتدایی است، یعنی همین که کسی علاقه‌مند باشد می‌تواند این دوره را شروع کند. با این حال در شرح دوره آمده است: این دوره مسیری برای رسیدن به سطح حرفه‌ای در طراحی تجربه کاربر است.

برای ثبت‌نام در این دوره هیچ مدرکِ پیش‌نیازی لازم ندارد.

اما بدانید که برای ما ایرانی‌ها استفاده از کورسرا چندان ساده نیست. باید کسی را داشته باشید که بتواند برای حدود شش ماه، هزینه استفاده از کورسرا را پرداخت کند یا از وبسایت‌های معتبر ایرانی پرداخت دیجیتال استفاده کنید. بنابراین با وجود سایت‌های پرداخت ارزی ایرانی، برای دریافت گواهینامه UX گوگل مشکل بزرگِ پرداختی نخواهید داشت.

بر اساس آنچه در شرح دوره یوایکس گوگل نوشته شده است: ۸۲% از فارغ التحصیلان که گواهینامه گوگل دریافت می‌کنند از بازخورد مثبت گواهینامه در ارتقای شغلی‌شان طی ۶ ماه خبر می‌دهند.

چه چیزی در دوره طراحی تجربه کاربر گوگل می‌آموزید؟

 • در این دوره یاد می‌گیرید روند طراحی را دنبال کنید: کاربران و نیازشان را درک کنید، نقاط طلایی را تعریف کنید، راه‌کار ایده‌آل بسازید، وایرفریم و پیش‌طرح آماده کنید و طرح‌ها را در فرایندهای مختلف آزمایش کنید.
 • اصول ابتدایی مرتبط با داده‌کاوی و کاربرپژوهی را یاد می‌گیرید. با روندهای مصاحبه و جمع‌آوری اطلاعات مفید آشنا می‌شوید.
 • مفاهیم بنیادین UX را فرا می‌گیرید.
 • در نهایت سه پروژه طراحی خواهید کرد که شامل یک برنامک موبایلی، یک وبسایت واکنش‌گرا و یک پلتفرم خواهد بود.
 • در طول دوره طرح‌هایی را روی کاغذ و در ابزار طراحی دیجیتال مانند Figma و Adobe XD پیاده خواهید کرد. در پایان دوره شما یک نمونه کار حرفه‌ای خواهید داشت. طبق ادعای کورسرا در صورت دریافت گواهینامه ux گوگل می‌توانید مستقیماً برای به‌دست‌آوردن موقعیت شغلی در Google و بیش از ۱۳۰ کارفرمای آمریکایی از جمله Walmart ،Best Buy و Astreya اقدام کنید.

دوره چه زمانی شروع می‌شود؟

شروع ثبت‌نام در این دوره دقیقا یک فروردین ۱۴۰۰ است، یا آن‌طور که کورسرا نوشته ۲۱ مارچ ۲۰۲۴ که تا زمان نوشتن این یادداشت نزدیک به ۲۹۰۰۰ نفر در آن ثبت نام کرده‌اند. هرچند که در مورد یک دوره‌ی طولانی صحبت می‌کنیم که ۷ قسمت است و اگر هر هفته ۱۰ ساعت زمان صرف کنید احتمالا می‌توانید در تابستان ۱۴۰۰ گواهینامه UX گوگل را دریافت کنید.

دوره UX گوگل چه‌قدر طول می‌کشد؟

قرار است طی این دوره هفت قسمتی نزدیک به ۲۰۰ ساعت آموزش آنلاین ببینید و صد ساعت تمرین کنید. خود کورسرا پیشنهاد داده که برای گواهینامه UX گوگل روزی ۲ ساعت زمان صرف کنید اما محدودیتی برای به پایان رساندن سریع‌تر دوره ندارد. هرچند که مهم نیست چه‌قدر سریع فیلم‌ها را ببینید، تمرین‌ها و امتحان‌ها سرِ جایِ خودشان‌اند.

لازم نیست سر ساعت مقرر در کلاس‌ها حاضر شوید. ویدیوها و کلاس‌های دوره UX گوگل همه‌جا و در هر زمانی در دسترس شما خواهد بود.

گواهینامه UX گوگل چه‌قدر هزینه برمی‌دارد؟

عضویت در کورسرا حدودا ماهی ۳۰ دلار هزینه دارد و در حالت عادی شما باید ۶×۳۰ دلار در نظر بگیرید، اما احتمالا می‌توانید زوتر از ۶ ماه هم گواهینامه UX گوگل را دریافت کنید. در نظر داشته باشید که بیشترِ ما در این کشور اگر بخواهیم چنین هزینه‌ای کنیم نمی‌توانیم این کار را مستقیم انجام بدهیم و باید از میانجی‌های مالی استفاده کنیم تا مثلا اکانت پی‌پل داشته باشیم و در آن به میزان کافی برای شرکت در دوره پول واریز کنیم و مشکلاتی که ممکن است برای همه قابل حل نباشد.

گواهینامه گوگل به چه دردی می‌خورد؟

کوتاه‌ترین جواب این است که مدرک رسمی گوگل به رزومه‌ی شما اضافه می‌شود و به واسطه‌ی آن می‌توانید فرصت‌های بیش‌تری برای کارکردن داشته باشید. اما این تمام ماجرا نیست.

شما با گذراندن این دوره UX‌ گوگل درک می‌کنید که فرآیند طراحی تجربه کاربر یک فرآیند احساسی نیست و همه‌جا کاربر در مرکز ماجرا است و هر تغییری که می‌خواهید اضافه و کم کنید باید مبتنی بر داده باشد. بدون پشتوانه‌ی بررسی و اطلاعات کامل در مورد کاربر و بدون درکِ مشکلاتی که دارد هیچ تجربه‌ی کاربری موفقی خلق نمی‌شود و گوگل این را بهتر از هر کسی درک می‌کند.

ثبت‌نام:

ثبت نام در دوره یوایکس گوگل - ثبت نام در گواهینامه ux گوگل
+ آخرین نوشته‌های این نویسنده

من در خلاصه‌ترین شکل ممکن می‌دانم که چگونه باید بنویسم. می‌دانم چه‌طور چیزی که نمی‌دانم را بفهمم، بررسی کنم، پیچیده‌گی را ساده کنم و مخاطب را به آنچه می‌خواهد نزدیک و نزدیک‌تر کنم.

نظرات

 1. ارسال نظر

  مایی که ۲۴ مارس این اتفاق خوب رو خبردار شدیم هم شانسی داریم هنوز که ثبت نام کنیم؟

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام
   وقت شما به‌خیر
   ثبت‌نام دوره از روز ۲۳-۲۴ ماه میلادی جاری آغاز شده و می‌توانید در این دوره ثبت‌نام کنید.
   برای پرداخت هزینۀ دوره می‌توانید از وبسایت‌های پرداخت آنلاین داخلی کمک بگیرید.
   دوره به‌زبان انگلیسی‌ست.

   امیدواریم بتوانید بهرۀ خوبی از این دورۀ غنی ببرید.

   پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
این را برای یک دوست بفرست