رد کردن لینک ها

یو-ایکس رایتینگ ننویسید، یوایکس رایتینگ بنویسید

  • اگر می‌خواهید سفارش یوایکس رایتینگ بدهید.
  • اگر می‌خواهید در مورد چگونگی یوایکس رایتینگ بدانید.
  • اگر می‌خواهید تاریخچه یوایکس رایتینگ را بررسی کنید.
  • اگر می‌خواهید بدانید یوایکس رایتر چه‌قدر حقوق می‌گیرد و چرا؟
  • اگر می‌خواهید تفاوت یوایکس دیزاینر و یوایکس رایتر را بشناسید.

برای پاسخ دادن به تمام سوالات در مورد UX writing باید سراغ مرجعی بی‌اشتباه برای پاسخ بروید. اگر به دنبال مرجع فارسی یوایکس رایتینگ می‌گردید در نظر داشته باشید که به دلیل تازه بودن این مفهوم در محیط محتوای فارسی مطالب فراوانی با اشتباهات متعدد برای آن وجود دارد که مجموعه اشتباهات یوایکس رایتینگ است و کافی است ایمیل خود را وارد کنید تا مجموعه اشتباهات UX writer را دریافت کنید.

چرا یو-ایکس رایتینگ اشتباه است؟

برای هرگونه فعالیت در محیط یوایکس رایتینگ اشراف به زبانی که قرار است با آن نویسندگی UX کنید/کنند ضروری است ولی به این معنا نیست که از زبان‌های دیگر بی‌اطلاع باشیم. نمونه‌اش همین نوشتن واژه‌ها با – یا هایفن است.

اگر جایی به مطلبی برخوردید که نویسنده معتقد بود باید بنویسد یو-ایکس رایتینگ بدانید به بی‌راهه رفته‌اید. هایفن در زمان انگلیسی برای ربط و پیوند دو واژه یا تکه‌واژه‌ها استفاده می‌شود. در ادامه کارکردهای هایفن، تفاوت آن با – یا دَش را خواهید خواند تا با آگاهی بیش‌تری در مورد یوایکس رایتینگ شروع کنید.

  • هایفن صفت‌های دو/سه کلمه‌ای را از اسمی که بعدش می‌آید جدا می‌کند. مثلا it was well-cooked steak
  • هایفن در پیش‌وند و پس‌وند کارکرد دارد. مثلا anti-crime
  • هایفن در خواناتر شدن و جلوگیری از اشتباه تاثیر دارد و شبیه به علائم سجاوندی در میان کلمات استفاده می‌شود. مثلا re-cover با recover
  • هایفن به معنی تا/الی هم استفاده می‌شود. مثل A-Z

مهلک‌ترین اشتباه شروع متن با یو-ایکس این است که اگر مخاطب چیزی از انگلیسی بداند، می‌داند که برای مختصر کردن از آن استفاده نمی‌کنند و اگر چنین چیزی ببیند تمام متن از اعتبار می‌افتد، حتی پیش از این که شروع شده باشد و برای آن‌ها که اهمیت جزئیات در متن را چندان حوصله نمی‌کنند هم می‌توان به اشتباهات رایج یوایکس رایتینگ رجوع کرد.


مجله تخصصی یوایکس رایتینگ

در مجله یوایکس رایتینگ مطالب متنوعی دربارۀ نویسندگی تجربه کاربر و ابزار و روش‌های کار ux writing بخوانید:

+ آخرین نوشته‌های این نویسنده

من در خلاصه‌ترین شکل ممکن می‌دانم که چگونه باید بنویسم. می‌دانم چه‌طور چیزی که نمی‌دانم را بفهمم، بررسی کنم، پیچیده‌گی را ساده کنم و مخاطب را به آنچه می‌خواهد نزدیک و نزدیک‌تر کنم.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
این را برای یک دوست بفرست